VJ1206Y153KXCAC
Mfr.Part #
VJ1206Y153KXCAC
Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
200V
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ1206Y153KXCAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y153KXCAC
VJ 0.015μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)