VJ1206Y153KXBMT
Mfr.Part #
VJ1206Y153KXBMT
Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Weight :
16.187578mg
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
Unknown
Width :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Number of Pins :
2
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y153KXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y153KXBMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.015muF