VJ1206Y153KXBMC
Mfr.Part #
VJ1206Y153KXBMC
Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Weight :
16.187578mg
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
100V
Width :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
1.6mm
Surface Mount, MLCC
Height :
1.7mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
VJ1206Y153KXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y153KXBMC
VJ 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)