VJ1206Y153KXAAR
Mfr.Part #
VJ1206Y153KXAAR
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1206
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
ROHS3 Compliant
Dielectric :
X7R
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y153KXAAR
Vishay / Vitramon VJ1206Y153KXAAR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.015muF