VJ1206Y153KXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y153KXAAP
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.015µF
1206 (3216 Metric)
Dielectric :
X7R
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Depth :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Datasheets
VJ1206Y153KXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y153KXAAP
VJ 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)