VJ1206Y153JXCMT
Mfr.Part #
VJ1206Y153JXCMT
Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206
Capacitance :
0.015µF
Tolerance :
±5%
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
200V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y153JXCMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y153JXCMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.015muF