VJ1206Y153JXCAP
Mfr.Part #
VJ1206Y153JXCAP
Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.015µF
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
200V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y153JXCAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y153JXCAP
VJ 0.015μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)