VJ1206Y153JXBAP
Mfr.Part #
VJ1206Y153JXBAP
Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ1206Y153JXBAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y153JXBAP
VJ 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)