VJ1206Y152KXXMP
Mfr.Part #
VJ1206Y152KXXMP
Description
CAP CER 1500PF 25V X7R 1206
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1500pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
VJ1206Y152KXXMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y152KXXMP
VJ 1500pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)