VJ1206Y152KXXAC
Mfr.Part #
VJ1206Y152KXXAC
Description
CAP CER 1500PF 25V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
25V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
1500pF
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206Y152KXXAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y152KXXAC
VJ 1500pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)