VJ1206Y152KXBMT
Mfr.Part #
VJ1206Y152KXBMT
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 1206
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
X7R
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
1206 (3216 Metric)
Weight :
16.187578mg
Datasheets
VJ1206Y152KXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y152KXBMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 1500pF