VJ1206Y152KXBAT
Mfr.Part #
VJ1206Y152KXBAT
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 1206
Stock
856
In Stock :
856
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1500pF
Datasheets
VJ1206Y152KXBAT
Vishay / Vitramon VJ1206Y152KXBAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 1500pF