VJ1206Y152KBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y152KBRAT4X
Description
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1206
Capacitance :
1500pF
Length :
3.3528mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Thickness :
1.7018mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1206Y152KBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y152KBRAT4X
VJ OMD 1500pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y152KBRAT4X Overview
Ceramic capacitor is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
VJ1206Y152KBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm