VJ1206Y152KBEAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y152KBEAT4X
Description
CAP CER 1500PF 500V X7R 1206
Surface Mount
Voltage - Rated :
500V
Length :
3.3528mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
1500pF
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness :
1.7018mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
1206 (3216 Metric)
Dielectric :
Datasheets
VJ1206Y152KBEAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y152KBEAT4X
VJ OMD 1500pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y152KBEAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.
VJ1206Y152KBEAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V