VJ1206Y152KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y152KBCAT4X
Description
CAP CER 1500PF 200V X7R 1206
Capacitance :
1500pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
1.7018mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±10%
Length :
3.3528mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Width :
1.6002mm
Series :
VJ OMD
Voltage - Rated :
200V
Dielectric :
X7R
Published :
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
VJ1206Y152KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y152KBCAT4X
VJ OMD 1500pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y152KBCAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 200V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1206Y152KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V