VJ1206Y152JBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y152JBRAT4X
Description
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1206
Soft Termination, High Voltage
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
1.7018mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.6002mm
Length :
3.3528mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
1500pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
VJ1206Y152JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y152JBRAT4X
VJ OMD 1500pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y152JBRAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ1206Y152JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm