VJ1206Y151MXGAT5Z
Mfr.Part #
VJ1206Y151MXGAT5Z
Description
CAP CER 150PF 1KV X7R 1206
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
X7R
Multilayer :
yes
HTS Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
VJ HVArc Guard™
Capacitance :
150pF