VJ1206Y151MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y151MXBCW1BC
Description
CAP CER 150PF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Width :
1.6mm
Height :
1.9mm
Voltage - Rated DC :
100V
1206 (3216 Metric)
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Dielectric :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric Material :
Tantalum
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Vishay / Vitramon VJ1206Y151MXBCW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 150pF