VJ1206Y151KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y151KBCAT4X
Description
CAP CER 150PF 200V X7R 1206
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Capacitance :
150pF
Published :
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
VJ OMD
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness :
1.7018mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y151KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y151KBCAT4X
VJ OMD 150pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y151KBCAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 200V can be used for operation.
VJ1206Y151KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V