VJ1206Y151JBEAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y151JBEAT4X
Description
CAP CER 150PF 500V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
150pF
Series :
VJ OMD
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness :
1.7018mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Datasheets
VJ1206Y151JBEAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y151JBEAT4X
VJ OMD 150pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y151JBEAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.
VJ1206Y151JBEAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V