VJ1206Y124MXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y124MXAAP
Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.12μF
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y124MXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y124MXAAP
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 0.12muF