VJ1206Y124KXXMT
Mfr.Part #
VJ1206Y124KXXMT
Description
CAP CER 0.12UF 25V X7R 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
3.2mm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
X7R
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Case Code (Metric) :
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.12μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ1206Y124KXXMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y124KXXMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.12muF