VJ1206Y124KXXAC
Mfr.Part #
VJ1206Y124KXXAC
Description
CAP CER 0.12UF 25V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
X7R
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
0.12μF
Voltage - Rated DC :
25V
Max Operating Temperature :
150°C
X7R
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206Y124KXXAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y124KXXAC
VJ 0.12μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)