VJ1206Y124KXAAR
Mfr.Part #
VJ1206Y124KXAAR
Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1206
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.12μF
No
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206Y124KXAAR
Vishay / Vitramon VJ1206Y124KXAAR
VJ 0.12μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)