VJ1206Y124JXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y124JXAAP
Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1206
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.12μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ1206Y124JXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y124JXAAP
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.12muF