VJ1206Y123MXBMC
Mfr.Part #
VJ1206Y123MXBMC
Description
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
0.012µF
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ1206Y123MXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y123MXBMC
VJ 0.012μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)