VJ1206Y123MXAMP
Mfr.Part #
VJ1206Y123MXAMP
Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ1206Y123MXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y123MXAMP
VJ 0.012μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)