VJ1206Y123KXXAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206Y123KXXAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 25V X7R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
VJ
Capacitance :
0.012µF
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
25V
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Dielectric :
X7R
Datasheets
VJ1206Y123KXXAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y123KXXAP
VJ 0.012μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)