VJ1206Y123KXAMP
Mfr.Part #
VJ1206Y123KXAMP
Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.012µF
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Published :
Datasheets
VJ1206Y123KXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y123KXAMP
VJ 0.012μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)