VJ1206Y123KXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y123KXAAP
Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.012µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
Datasheets
VJ1206Y123KXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y123KXAAP
VJ 0.012μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)