VJ1206Y123JXCAP
Mfr.Part #
VJ1206Y123JXCAP
Description
CAP CER 0.012UF 200V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
VJ1206Y123JXCAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y123JXCAP
VJ 0.012μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)