VJ1206Y123JXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y123JXAAP
Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.012µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Series :
VJ
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ1206Y123JXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y123JXAAP
VJ 0.012μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)