VJ1206Y122MXAMP
Mfr.Part #
VJ1206Y122MXAMP
Description
CAP CER 1200PF 50V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VJ
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
1200pF
Tolerance :
±20%
Datasheets
VJ1206Y122MXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y122MXAMP
VJ 1200pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)