VJ1206Y122MXAMC
Mfr.Part #
VJ1206Y122MXAMC
Description
CAP CER 1200PF 50V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1200pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206Y122MXAMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y122MXAMC
VJ 1200pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)