VJ1206Y122KXAAT
Mfr.Part #
VJ1206Y122KXAAT
Description
CAP CER 1200PF 50V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Published :
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
1200pF
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Depth :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
VJ1206Y122KXAAT
Vishay / Vitramon VJ1206Y122KXAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 1200pF