VJ1206Y122KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y122KBCAT4X
Description
CAP CER 1200PF 200V X7R 1206
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1200pF
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Series :
VJ OMD
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ1206Y122KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y122KBCAT4X
VJ OMD 1200pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y122KBCAT4X Overview
Ceramic capacitor is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
VJ1206Y122KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm