VJ1206Y122JXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y122JXBAC
Description
CAP CER 1200PF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
X7R
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Series :
VJ
Factory Lead Time :
14 Weeks
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
1200pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y122JXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y122JXBAC
VJ 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)