VJ1206Y121KBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y121KBLAT4X
Description
CAP CER 120PF 630V X7R 1206
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Thickness :
1.7018mm
Voltage - Rated DC :
630V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
120pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Factory Lead Time :
49 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1206Y121KBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y121KBLAT4X
VJ OMD 120pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y121KBLAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 630V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1206Y121KBLAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V