VJ1206Y121KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y121KBCAT4X
Description
CAP CER 120PF 200V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
VJ OMD
Published :
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
120pF
Thickness :
1.7018mm
Datasheets
VJ1206Y121KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y121KBCAT4X
VJ OMD 120pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y121KBCAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 200V can be used for operation.
VJ1206Y121KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V