VJ1206Y121JBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y121JBLAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 630V X7R 1206
X7R
Thickness :
1.7018mm
Voltage - Rated DC :
630V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±5%
Series :
VJ OMD
Datasheets
VJ1206Y121JBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y121JBLAT4X
VJ OMD 120pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y121JBLAT4X Overview
Programs on this device are of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 630V Volts DC - Rated DC.
VJ1206Y121JBLAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V