VJ1206Y121JBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y121JBCAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 200V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Published :
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Thickness :
1.7018mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Series :
VJ OMD
Capacitance :
120pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
VJ1206Y121JBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y121JBCAT4X
VJ OMD 120pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y121JBCAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 200V, it can operate.
VJ1206Y121JBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V