VJ1206Y105MEXAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206Y105MEXAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 EPOXY
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Epoxy Mountable
Capacitance :
1μF
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ1206Y105MEXAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 1muF