VJ1206Y105KNXAT
Mfr.Part #
VJ1206Y105KNXAT
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 EPOXY
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
1μF
GENERAL PURPOSE
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1206Y105KNXAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 1muF