VJ1206Y105JEXAT
Mfr.Part #
VJ1206Y105JEXAT
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 EPOXY
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
1μF
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Feature :
Epoxy Mountable
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y105JEXAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 1muF