VJ1206Y104KXBAR
Mfr.Part #
VJ1206Y104KXBAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
0.1μF
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Radiation Hardening :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Dielectric :
Datasheets
VJ1206Y104KXBAR
Vishay / Vitramon VJ1206Y104KXBAR
VJ 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)