VJ1206Y104KECAT
Mfr.Part #
VJ1206Y104KECAT
Description
CAP CER 0.1UF 200V 1206 EPOXY
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Epoxy Mountable
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
VJ
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1206Y104KECAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.1muF