VJ1206Y104JXXAP
Mfr.Part #
VJ1206Y104JXXAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Depth :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
0.1μF
Series :
VJ
Voltage - Rated :
25V
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y104JXXAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y104JXXAP
VJ 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)