VJ1206Y104JECAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206Y104JECAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 0.1UF 200V 1206 EPOXY
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
VJ
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Epoxy Mountable
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.1μF
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y104JECAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.1muF