VJ1206Y103MXXMC
Mfr.Part #
VJ1206Y103MXXMC
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
10000pF
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y103MXXMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y103MXXMC
VJ 10000pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)