VJ1206Y103MXEMR
Mfr.Part #
VJ1206Y103MXEMR
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y103MXEMR
Vishay / Vitramon VJ1206Y103MXEMR
VJ 10000pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)